• ×

  İsmail Bilen

  1961 doğumlu. Refah ve Fazilet Partilerinde ilçe yönetim kurulu üyeliği ve ilçe başkanlığı görevlerinde bulundu.

  1999 seçimlerinde Fazilet Partisinden milletvekili adayı oldu. AK Parti Salihli kurucu ilçe başkanlığı görevini yaptı. 2002 ve 2007 seçimlerinde AK Parti Manisa milletvekilliği görevinde bulundu. Dilekçe Komisyonu, Adalet Komisyonu, Milli Savunma Komisyonu ve Anayasa Komisyonu üyeliklerinde bulundu.

  Zeytin ve Zeytinyağı ile Diğer Bitkisel Yağların Üretiminde ve Ticaretinde Yaşanan Sorunların Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonunda görev aldı. AK Parti Meclis Grup Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2003 yılından bu yana Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı'na bağlı olarak il koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir.

  Evli ve üç çocuk babasıdır.

 • ×

  Mehmet Ali Özkan

 • ×

  Murat Baybatur

  21 Nisan 1978'de Almanya'da doğdu. Baba adı Şaban, Anne adı Sevil'dir.

  İş Adamı; Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Bölümünü bitirdi.AK PARTİ Manisa Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi, AK PARTİ Manisa Kurucu İl Gençlik Kolları Başkanı olarak görev yaptı. 2011 yılında AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Manisa İl Başkanı olarak göreve getirildi.25. ve 26. Dönem Manisa Milletvekili seçilen Baybatur, TBMM'de Güvenlik, İstihbarat ve Milli Savunma Komisyonları üyesi olarak seçilmiş olup halen görevlerine devam etmektedir.22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi seçilen Baybatur, 23 Mayıs 2017 Tarihinde yapılan 3.Olağanüstü Büyük Kongresi'nde de MKYK Üyesi seçilerek görevine devam etmektedir.Almanca bilen Baybatur, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  Semra Kaplan Kıvırcık

  1976 Yılında Manisa’da doğdu. İlk, Orta, Lise, Üniversite tahsilini Manisa’da tamamladı. 1998 yılında Celal Bayar Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Şu anda ikinci üniversite olarak Açık Öğretim Fakültesi  Adalet M.Y.O.’na devam etmekte.

  1998 – 2002 yılları arasında Bankacılık ve Yatırım sektöründe Akbank bünyesinde Ak Yatırım personeli olarak çalıştı. 2002 yılında aile şirketinde görev almak üzere ayrıldım. 2002 yılından günümüze büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvan yemi üretimi yapan şirketi Manisa Yem Fabrikası A.Ş.'de çalışmakta. Şu an devam etmekte olduğu görev Satın Alma ve Dış Ticaret  Müdürü.

  2003 yılından beri üyesi bulunduğu Manisa Genç İşadamları Derneği MAGİAD’da 2006 – 2009 yılları arasında 2 dönem Yönetim Kurulu üyesi olarak, 2009 – 2012 yılları arasında 2 dönem Denetleme Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

  2008 – 2010 yılları arasında 2 dönem Manisa Belediyesi Kent Konseyi Kadınlar Meclisi Yürütme Kurulu üyeliğinde bulundu.
   
  2009 – 2014 yılları arasında Manisa Belediyesi Ak Parti Grubu Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı. Bu dönem içerisinde 2 yıl Bütçe Komisyonu üyesi olarak görev  aldı.

  2010 yılından günümüze Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Yürütme Kurulu üyesi olarak görev yapmakta.
   
  2011 yılından günümüze Manisa Organize Sanayi Bölgesi Genç Sanayiciler Komisyonu üyesi olarak bulunmakta.
   
  2013 yılında kurulan Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi Kurucu Üyeleri arasında yer almakla birlikte halen Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmakta.
   
  Evli ve bir çocuk annesi.

 • ×

  Uğur Aydemir

  1967 yılında Akhisar’da doğdu. 1986 yılında Ortaöğrenimini Akhisar İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Aynı yıl girdiği Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden 1990 yılında mezun oldu.

  Mesleği Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olan Uğur AYDEMİR; Refah Partisi Yönetim Kurulu Üyeliği, 2001-2003 yılları arasında Ak Parti Akhisar ilçe yönetim kurulu üyeliği, 2003-2008 yılları arasında Ak Parti Akhisar İlçe Başkan Yardımcılığı Teşkilat Başkanlığı görevlerini yaptı. 26 Ekim 2008 tarihinde yapılan kongrede Ak Parti Akhisar İlçe Başkanı olarak seçildi. Birçok sivil toplum kuruluşunda yönetim kurulu üyeliği bulunan Uğur AYDEMİR; Milletvekili Aday Adayı olmak için Akhisar Ak Parti İlçe Başkanlığı görevinden 15 Ocak 2011 tarihinde ayrıldı. 2011 Genel Seçimlerinde Ak Parti Manisa Milletvekili olarak seçildi.

  24. Dönem Manisa Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi olan Uğur AYDEMİR, evli ve 3 çocuk babasıdır.