• ×

  İsmail Bilen

  1961 doğumlu. Refah ve Fazilet Partilerinde ilçe yönetim kurulu üyeliği ve ilçe başkanlığı görevlerinde bulundu.

  1999 seçimlerinde Fazilet Partisinden milletvekili adayı oldu. AK Parti Salihli kurucu ilçe başkanlığı görevini yaptı. 2002 ve 2007 seçimlerinde AK Parti Manisa milletvekilliği görevinde bulundu. Dilekçe Komisyonu, Adalet Komisyonu, Milli Savunma Komisyonu ve Anayasa Komisyonu üyeliklerinde bulundu.

  Zeytin ve Zeytinyağı ile Diğer Bitkisel Yağların Üretiminde ve Ticaretinde Yaşanan Sorunların Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonunda görev aldı. AK Parti Meclis Grup Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2003 yılından bu yana Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı'na bağlı olarak il koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir.

  Evli ve üç çocuk babasıdır.

 • ×

  Mehmet Ali Özkan

 • ×

  Murat Baybatur

  1978 yılında Almanya'da dünyaya geldi. İlkokulu Manisa Fatih İlköğretim Okulu’nda okudu. Ortaokul ve liseyi Manisa İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi.

  Siyasi hayatına Refah Partisi’nde başlayan Baybatur, Refah Partisi'nin kapatılmasının ardından kurulan Fazilet Partisi Gençlik Kolları’nda ve Milli Gençlik Vakfı'nda çeşitli kademelerde görev aldı.

  2001 yılında Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Manisa kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Daha sonra bu görevinden istifa ederek, AK Parti Manisa kurucu İl Gençlik Kolları Başkanı olarak görevlendirildi. Yaklaşık 3 yıl süren görevinde gençlik siyasetinde önemli çalışmalara imza attı.

  Daha sonra il yönetim kurulunda sırasıyla Tanıtım ve Medya Başkanlığı, Teşkilat Başkanlığı, Siyasi Hukuki İşler Başkanlığı yapan Baybatur, askerlik görevini tamamlamasının ardından 20 Şubat 2011 tarihinde AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Manisa İl Başkanı olarak atandı.

  20 Mayıs 2012 tarihinde yapılan AK Parti 4. Olağan İl Kongresi’nde ilk kez tek liste ile gidilen seçimlerde gerek Manisa’da, gerekse tüm ilçelerde konsensüs sağlayan Baybatur, 31 Ocak 2015 tarihinde il başkanlığı görevini devrederek AK Parti Manisa Milletvekili Aday Adayı oldu. 

  7 Nisan 2015 tarihinde AK Parti Genel Merkezi tarafından Manisa 4’ncü sıra milletvekili adayı gösterilen Baybatur, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan milletvekili seçimlerinde  AK Parti Manisa Milletvekili seçildi.

  1 Kasım 2015 tarihinde tekrar edilen genel seçimde 2. kez  milletvekili seçilerek parlamentoya giren Baybatur, TBMM’de Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu, Milli Savunma Komisyonu ve AGİT-PA (Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi) üyesi olarak görev yaptı. 21 Mayıs 2018 tarihinde AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Manisa 1’nci sıra Milletvekili Adayı gösterilen Baybatur, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde AK Parti Manisa Milletvekili seçildi. Baybatur, TBMM’de Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Sözcüsü, Asya Parlamenter Üyesi olarak görev yapmaktadır.

  22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde ve 23 Mayıs 2017 tarihinde yapılan 3. Olağanüstü Büyük Kongrede parti üst organı olan MKYK Üyeliğine seçilen Baybatur, 18 Ağustos 2018 tarihinde yapılan 6. Olağan Büyük Kongrede AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın listesinden tekrar MKYK Üyesi seçilmiş olup, görevine devam etmektedir.

   Almanca bilen Baybatur, evli ve 1 kız, 1 erkek çocuk babasıdır.

 • ×

  Semra Kaplan Kıvırcık

  1976 Yılında Manisa’da doğdu. İlk, Orta, Lise, Üniversite tahsilini Manisa’da tamamladı. 1998 yılında Celal Bayar Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Şu anda ikinci üniversite olarak Açık Öğretim Fakültesi  Adalet M.Y.O.’na devam etmekte.

  1998 – 2002 yılları arasında Bankacılık ve Yatırım sektöründe Akbank bünyesinde Ak Yatırım personeli olarak çalıştı. 2002 yılında aile şirketinde görev almak üzere ayrıldım. 2002 yılından günümüze büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvan yemi üretimi yapan şirketi Manisa Yem Fabrikası A.Ş.'de çalışmakta. Şu an devam etmekte olduğu görev Satın Alma ve Dış Ticaret  Müdürü.

  2003 yılından beri üyesi bulunduğu Manisa Genç İşadamları Derneği MAGİAD’da 2006 – 2009 yılları arasında 2 dönem Yönetim Kurulu üyesi olarak, 2009 – 2012 yılları arasında 2 dönem Denetleme Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

  2008 – 2010 yılları arasında 2 dönem Manisa Belediyesi Kent Konseyi Kadınlar Meclisi Yürütme Kurulu üyeliğinde bulundu.
   
  2009 – 2014 yılları arasında Manisa Belediyesi Ak Parti Grubu Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı. Bu dönem içerisinde 2 yıl Bütçe Komisyonu üyesi olarak görev  aldı.

  2010 yılından günümüze Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Yürütme Kurulu üyesi olarak görev yapmakta.
   
  2011 yılından günümüze Manisa Organize Sanayi Bölgesi Genç Sanayiciler Komisyonu üyesi olarak bulunmakta.
   
  2013 yılında kurulan Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi Kurucu Üyeleri arasında yer almakla birlikte halen Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmakta.
   
  Evli ve bir çocuk annesi.

 • ×

  Uğur Aydemir

  1967 yılında Akhisar’da doğdu. 1986 yılında Ortaöğrenimini Akhisar İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Aynı yıl girdiği Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden 1990 yılında mezun oldu.

  Mesleği Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olan Uğur AYDEMİR; Refah Partisi Yönetim Kurulu Üyeliği, 2001-2003 yılları arasında Ak Parti Akhisar ilçe yönetim kurulu üyeliği, 2003-2008 yılları arasında Ak Parti Akhisar İlçe Başkan Yardımcılığı Teşkilat Başkanlığı görevlerini yaptı. 26 Ekim 2008 tarihinde yapılan kongrede Ak Parti Akhisar İlçe Başkanı olarak seçildi. Birçok sivil toplum kuruluşunda yönetim kurulu üyeliği bulunan Uğur AYDEMİR; Milletvekili Aday Adayı olmak için Akhisar Ak Parti İlçe Başkanlığı görevinden 15 Ocak 2011 tarihinde ayrıldı. 2011 Genel Seçimlerinde Ak Parti Manisa Milletvekili olarak seçildi.

  24. Dönem Manisa Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi olan Uğur AYDEMİR, evli ve 3 çocuk babasıdır.